Rýchle pôžičky

Rýchle pôžičky

Rýchla pôžička je typ úveru ktorý využívajú bankové aj nebankové spoločnosti. Dopyt po rýchlych pôžičkách sa zvyšuje a banky ale aj nebankové spoločnosti vytvárajú nové úverové produkty s cieľom poskytnúť expresné vybavenie žiadosti o úver.

Rýchla pôžička ponúka možnosť, ako získať peniaze prakticky okamžite (väčšinou do 24 hodín alebo ešte menej). Poskytovatelia tejto pôžičky z nebankového sektoru pri nej nekontrolujú register dlžníkov, bankový sektor doňho však nahliada.

Najčastejšou formou žiadosti o rýchlu pôžičku je internet. Cez online žiadosť (formulár) klient pošle základné údaje a následne je kontaktovaný obchodným zástupcom. Typickým príkladom rýchlej pôžičky je pôžička od Ferratum. Získať úver je možne  zaslaním SMS, alebo vyplnením internetového formuláru. Výhodou online formuláru je bezplatné vybavenie. Získať pôžičku týmto spôsobom je možne už za 10 minút.

Rýchle pôžičky su doménou nebankového sektora, výhodou je široký výber produktov, vysoké percento úspešnosti pri schvaľovaní, nevýhodou vyššia RPMN ( ročná percentuálna miera nákladov) vzhľadom na rizikovosť pôžičky. Bankové spoločnosti vyžadujú pri udelovaní rýchle pôžičky dostatočnú bonitu klienta, vybaviť úver je možne do 24hod.

Najčastejšie typy Rýchlej pôžičky

  • Rýchla pôžička ihneď ponúka možnosť, ako získať peniaze prakticky okamžite (väčšinou do 24 hodín alebo ešte menej). Cez internet alebo sms správu
  • Rýchla pôžička on-line využíva Internet – žiadosť a vyhodnotenie pôžičky prebieha online. Bezplatný spôsob získania úveru z pohodlia Vášho domova
  • Rýchla pôžička bez registra je vhodná pre aj  klientov zo zápisom v úverovom registri.. U tohto typu pôžičky sa do registra nenahliada a pôžička bez registra je tak možnosťou ako získať financie aj pre klientov s nižšou bonitou.
  • Rýchla pôžička do 24 hodín je ponúkaná bankovým i nebankovým sektorom. Často býva označovaná ako spotrebiteľská pôžička a dá sa získať napr. priamo v obchode pri nákupe tovaru (elektronika, nábytok).
  • Rýchla pôžička bez potvrdenia príjmu je vhodná pre ženy na materskej dovolenke a pre nezamestnaných. Výška požičiavanej čiastky obvykle nie je príliš vysoká. Pôžička bez potvrdenia príjmov je spracovaná veľmi rýchlo.
  • Rýchla pôžička na zmenku je zrejme poslednou možnosťou ako rýchlo získať hotovosť. Pôžičky na zmenku sú úročené vyššou úrokovou mierou – ich riziko je totiž pre poskytovateľov pôžičiek najvyššie.

 

Rýchle pôžičky
5 (100%) 1 hlasov